1. Cik ilgu laiku aizņem procedūra?
 
Procedūra var ilgt no vienas līdz trijām stundām, atkarībā no pigmentējamās zonas un darba tehnikas.
 
2. Vai procedūra ir sāpīga?
 
Uz šo jautājumu viennozīmīgi nevar atbildēt, jo katram sāpju līmenis ir ļoti individuāls. Pat vienam un tam pašam cilvēkam noteiktos dzīves momentos sāpju slieksnis var mainīties. Zinošs speciālists vienmēr centīsies pēc iespējas samazināt sāpju līmeni, izmantojot vietējo un uzturošo anestēziju procedūras laikā. Nav vēlams paļauties uz savu izturību un ciest sāpes, atsakoties no anestēzijas. Tas var izraisīt pretēju reakciju, kad organisms uz sāpju ietekmi atbildēs ar spēcīgu tūsku, asins un limfas pieplūdi darba zonā, kas turpmāko dzīšanu padarīs nepatīkamu.
 
3. Cik sterila ir procedūra?

Daudzās Eiropas valstīs mikropigmentācijas procedūra pielīdzināta medicīniskai operācijai, tas nozīmē, ka tās veikšanai nepieciešams ievērot stingrus higiēnas un dezinfekcijas likumus. Protams, ka klients kā nespeciālists nespēs novērtēt to, cik lielā mērā tiek ievēroti visi piesardzības pasākumi, un tomēr, izrādiet interesi un esiet vērīgi.
Оbligāti prasiet speciālistam parādīt adatas, kuras viņš gatavojas izmantot procedūras veikšanai priekš jums. Adatām jābūt iepakotām vienreizējā, sterilā iepakojumā.
Vēlams, lai arī pigments būtu vienreizējā iepakojumā, tātad arī mazos tilpumos. Mūsu valstī šis noteikums pagaidām nav obligāts, bet vēlams.
Visiem priekšmetiem pie kuriem pieskaras meistars procedūras laikā jābūt apklātiem ar vienreizēju plēvi (galdiņš, lampa, krēsls, aparāta virsma). Тikai tādā veidā iespējams panākt „vienreizēju” virsmu. Šķidrie dezinficējošie līdzekļi ne vienmēr spēj pasargāt nepasargātu virsmu, jo uz aparatūras vienkārši nedrīkst lietot šķidrumus, jo vairāk izturēt tos 15 minūtes vai stundu, kā tiek rakstīts lietošanas instrukcijās.
Оbligāti ir aizsargmateriāli gan meistaram (cimdi, maska, cepurīte), gan klientam (cepurīte, pārsegs ).
Pēc procedūras meistaram obligāti jāveic adatu utilizācija speciālos konteineros.
UZMANĪBU! Higiēniski drošu procedūru nevar veikt mājas apstākļos.
 
Ja jums rodas vismazākas šaubas par drošu procedūru vai sterilitāti, nekautrējieties pamest šādu salonu. Atcerieties – jūsu veselība ir pats dārgākais, kas jums ir.
 
4. Кādas krāsas es varu izvēlēties?

 
Pigmenta krāsa vienmēr tiks pieskaņota, ņemot vērā jūsu dabīgo intensitāti. Speciālists veic krāsu analīzi un nosaka klienta krāsu un intensitātes tipu. Priekšroka tiek dota dabīgiem toņiem, tuvu naturālajiem. Kā arī, veicot dizainu tiek ņemti vērā individuālās sejas formas īpatnības. Pigmenti nesatur spirtu un ir hipoalerģiski.
  
5. Vai meistars izmanto naturālos pigmentus?

 
Iespējams, jūs būsiet vīlušies, bet jau sen ir laiks graut šo mītu. Naturālu pigmentu permanentajā grimā NEEKSISTĒ. Ar vārdu „naturāls” kosmetoloģijā saprot augu vai dzīvnieku valsts izcelsmes sastāvdaļu esamību krāsojošo pigmentu sastāvā. Neviens legāls Eiropas permanentā grima krāsvielu ražotājs neizmanto pigmentos augu vai dzīvnieku izcelsmes komponentus. Tas ir aizliegts ar Eiropas rezolūciju no 2003. gada, kurā apvienotas prasības par permanentā grima aparatūru un pigmentiem – to sastāvu, iepakojumu. Augu valsts izcelsmes komponenti permanentā grima krāsvielās var būt veselībai kaitīgi, jo tiem ir īpašība izraisīt alerģiju, kā arī tie ir ļoti nestabili krāsas piesātinājumā un viendabīgumā. Patiesībā permanentā grima pigmenti dalās organiskajos (skābekļa savienojumi ar metāliem) un neorganiskajos (skābekļa savienojumi ar nemetāliem). Visi šie pigmenti sintezēti laboratorijās un pēc būtības nevar būt naturāli. Taču tas nebūt nenozīmē, ka tie ir „slikti”. Gluži pretēji, šie krāsotāji ir stabilāki un neizraisa alerģiju.