Intervija ar Nadeždu Deržnikeli, Latvijas vadošo mikropigmentācijas speciālisti, jaunā, reorganizētā un mūsdienīgā profesionālās mikropigmentācijas centra "PM-Lab" (līdz šim plašāk pazīstams kā "PMC"), dibinātāju.

Šobrīd Latvijas kosmetoloģijas tirgū mikropigmentācijas pakalpojumu piedāvājums ir ļoti plašs. Permanentais grims ir daudzu kosmetoloģijas centru, skaistumkopšanas salonu, privātu kabinetu piedāvājumos, un jā, šo procedūru veic pat mājas apstākļos, kas ir ļoti bīstami veselībai.

Kā izdarīt pareizo izvēli, kuru vēlāk nenožēlojat? Kur atrast savu meistaru? Izvēlei jāpieiet ļoti atbildīgi, ir vērts veltīt laiku, atsauksmju un ieteikumu analīzei. Ir jāņem vērā gan pozitīvas, gan negatīvas atsauksmes, ja tādas ir. Rūpīgi aplūkojiet portfolio, labam meistaram tādam obligāti ir jābūt .Iesakām pieteikties uz konsultāciju, tas jums dos papildu iespēju personīgi tikšanās laikā novērtēt iestādi, kurā jūs vēlaties veikt procedūru.

Paša speciālista ārējais izskats nekādā ziņā nav pēdējā vietā, viņam jābūt kārtīgam, koptam un obligāti medicīnas halātā . Meistaram noteikti jānoskaidro vai jums nav iespējamas kontrindikācijas. Pārbaudiet, vai tiek izmantotas vienreizējās adatas, vāciņi, cimdi - tas viss ir ļoti svarīgi! Un, ja nerodas nekādas pamatotas šaubas, tad droši reģistrējieties procedūrai.

Bet mēdz gadīties visādi. Un pieņemsim, ka jums ir negatīva pieredze, un rezultāts jūs neapmierina. Kā rīkoties? Savā intervijā Nadežda Deržnikele atbildēs uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.


Nadežda Deržnikele, profesionālās mikropigmentācijas centra "PM-LAB" dibinātāja un vadošā speciāliste

Kad es stāstu par nekvalitatīva permanentā meikapa labošanu, mani piemeklē divējādas jūtas. No vienas puses, tas, ka mēs varam palīdzēt un izlabot jebkuras sarežģītības līmeņa problēmu, padara mūs par augsta līmeņa speciālistiem, jo mēs zinam, protam un izmantojam praksē visus iespējamos veidus lai risinātu šīs problēmas. Bet no otras puses, man ir patiešām skumji no tā nekvalitatīvā permanentā grima daudzuma, ko es redzu sev apkārt. Vidēji, pēc palīdzības mūsu centrā, griežas 30-40 cilvēki mēnesī. Lai Jums nebūtu problēmu ar permanento meikapu, izvēlaties savu meistaru īpaši uzmanīgi.

Permanentais meikaps - neskatoties uz savu nosaukumu, bieži vien ātri pazūd. Vai tā ir tehnikas vai kvalitātes problēma?

Kvalitatīvs permanentais meikaps (PM) - tas ir grims, kam ir ilgnoturīgs, bet laicīgs efekts. Krāsvielu daļiņām kas tiek izmantotas PM, ir īpašība ar laiku samazināties, kas beidzas ar to pakāpenisku izvadīšanu caur limfatisko sistēmu. Visātrāk iziet uzacu krāsa (1-3 gadi) tad seko lūpas (3-5 gadi), un visnoturīgākās ir skropstu līnijas (3-7 gadi). Dotie termiņi ir ļoti nosacīti, un tie ir atkarīgi no vairākiem faktoriem: ādas tipa, vecuma, sākotnējā pigmenta intensitātes un tā ievadīšanas tehnikas, dzīves veida (sports, saule, aktīvas kosmetoloģiskās procedūras) un izmantotā pigmenta tipa.

Šobrīd plaši tiek izmantotas krāsvielas ar noturīgāku sastāvu, līdzīgu kāds tiek izmantots tattoo krāsās, kas to padara vēl noturīgāku.

Bet permanentā meikapa ideja paliek tā neilglaicīgumā. Klientam ir jābūt iespējai jebkurā brīdī kaut ko pamainīt formā, intensivitātē vai, ja ir vēlme/nepieciešamība, noņemt zīmējumu vispār.

Cik bieži permanento meikapu atjaunot būtu pareizi? Ir klienti kuriem visu laiku patīk kaut ko uzlabot un pievienot krāsas. Ir kādi ierobežojumi un rekomendācijas?

Pareizi ir taisīt vieglu permanento meikapu, caurspīdīgu un atjaunot tikai tad, kad tas kļuvis manāmi blāvāks (minimums ir 50%). Šāda kvalitātes uzturēšanas metode ir vissaudzējošākā. Tā ļauj nenoslogot ādu ar krāsvielām un sniedz iespēju mainīt zīmējumu kad tu to vēlies.

Ja jūsu vecais permanentais meikaps nav izgājis pat pēc vairākiem gadiem, tātad tas bija nekvalitatīvs darbs, ļoti rupjš, traumatisks, ar blīvi ievadītu pigmentu. Vai arī tas tāds kļuva gadu gaitā, pastāvīgu, traumatisku procedūru ietekmē. Kā rāda prakse, lai atbrīvotos no šāda pigmenta, nāksies kombinēt vai pielietot pamīšus, lāzera un ķīmiskās metodes. Šāda, nekvalitatīva permanentā grima izņemšanai būs nepieciešams daudz laika, iespējams vairāk par gadu.

Atkarībā no pigmenta ražotāja un klienta organisma individuālajām īpašībām, permanentais meikaps pakāpeniski kļūst gaišāks līdz pazūd pavisam. Dažos gadījumos permanentais grims var mainīt krāsu uz rudu/pelēki-zilu toni.

Kā rīkoties tādā gadījumā? Ņemt ārā ar lāzeru, vai pārklāt ar citu krāsu?

Bez šaubām, katrs gadījums ir jāizskata individuāli. To, ar kādām metodēm būs jārisina problēma ietekmē vairāki faktori.

1.    Cik blīvi ir ievadīts nevēlamās nokrāsas pigments. Ja tas ir puscaurspīdīgs pelēkais vai rozīgs/ruds, tad šādu nokrāsu būs viegli pārklāt izmantojot koloristikas likumus un speciālas krāsas-korektorus.

2.    Ja pigments ievadīts blīvi un tam ir izteikts pelēks vai sarkans tonis, tad pārklāt to būs sarežģīti, jo ādā vienkārši nepietiks vietas koriģējošajam pigmentam. Šādā gadījumā, veco krāsu ir nepieciešams “iztīrīt”, izmantojot lāzeri, vai ķīmisko izvadītāju - remūveru.

3.    Sarkanas uzacis var “pārvērst” pelēcīgās ar lāzera palīdzību. Lāzera gaismas ietekmē notiek reakcija, pēc kuras sarkanīgie pigmenti kļūst pelēcīgi. Šī metode der gadījumos, ja vecā uzacu forma jūs apmierina un to nevēlaties mainīt.

Kādas ir pigmenta izņemšanas metodes un kuras no viņām ir labākās?

Pats mūsdienīgākais un iedarbīgākais veids ir pigmenta izņemšana ar neodīma lāzeru. Tāds lāzers neatstāj rētas, jo nebojā audus un iedarbojas tieši uz pašu krāsvielu, “sasitot” to uz mazākām daļiņām, kas pēcāk tiek izvadītas caur limfatisko sistēmu. Dažādas lāzera uzgales ļauj strādāt ar dažāda krāsu spektra pigmentiem. Procedūra ir pietiekami īsa, bet nav pārāk patīkama, tādēļ to veic pēc anestētiķa uzklāšanas uz ādas. Ir iespējams ādas apsārtums un piepampums, kas pāries īsā laika periodā. Īpaša ādas kopšana pēc procedūras nav nepieciešama.

Pasaulē jau eksistē lāzeri, kas ir spējīgi noņemt jebkuras krāsas un izmēra pigmentus. Ja jūsu budžets ir neierobežots, tad jūs varēsiet pilnībā izņemt jebkuru pigmentu. 

Bet lāzeri kas ir piedāvājumā mūsu tirgū, nav spējīgi izņemt dažus pigmenta krāsu toņus - zaļo, zilo, dzelteno un bēšīgu. Lāzeri, kam ir speciālas uzgales darbam ar šīm krāsām, ir ļoti dārgi un ir atrodami tikai dažās Eiropas klīnikās.

 
Ja Jūs neesat gatava braukt tālu un maksāt dārgi, tad Jums atliek alternatīvā izvadīšanas metode - ar ķīmisko izvadītāju palīdzību (skābes, sārmu un sāļu), kas tiek ievadīti pigmenta līmenī un reaģējot ar to tiek izvadīts no ādas līdzi ar izveidojušos krevelīti. Ir jāpiebilst, ka šī metodi ir sevi labi pieteikusi un ir konkurētspējīga un efektīva. Diemžēl to ir gandrīz neiespējami izmantot acu zonā. Tapēc simts reiz padomājiet, vai ir vērts taisīt zilu vai zaļu ieēnošanu acīm!

Cik ilgst dzīšanas process pēc lāzera procedūras? Kad pāries piepampums?

Ar lāzeru apstrādātā zonā ir iespējamas sekojošas, normālas reakcijas , kas ir līdzīgas organisma reakcijai uz nelielu sasitumu, piemēram:

  • piepampums. Dažos gadījumos, pēc uzacu apstrādes ar lāzeru, piepampums var turēties līdz 3 dienām un izplesties arī uz acs zonu.
  • apsārtums, mikro hematomas no asinsvadu un kapilāru iekšējiem bojājumiem apstrādātajā zonā.
  • apstrādājot zonu kurā pigments ir ievadīts ļoti blīvi, ir iespējamas, laicīgas ārējās epidermas bojājumu pazīmes, ko pavada asins un limfu izdalīšanās. Šī zona dzīs ar krevelīti.
  • dažu matiņu (īpaši melnu) depigmentācija (“izdegšana”) uzacu zonā. Šos matiņus pēcāk var nokrāsot. Šo matiņu krāsa laikam ejot atjaunosies.

Dotās reakcijas ir norma. Reakcijas intensitāte ir atkarīga no pigmenta blīvuma (daudzslāņainības) un organisma individuālajām īpatnībām reaģējot uz šāda veida traumām.

Mēs viennozīmīgi nerekomendējam plānot svarīgus pasākumus tuvākajās pāris dienās pēc procedūras. 

Vai ir iespējams vienas vizītes laikā izņemt veco permanentā meikapa kontūru?

Ar pirmo reizi ļoti labi izņemšanai padodas vecs, vienkrāsains un plāni ievadīts pigments, vai, piemēram, acu līnijas migrācija (no traumatiskas ievades “izplūdusi” krāsviela). Citos gadījumos procedūru skaits būs lielāks.

Vai pigmenta izņemšana ar lāzeru ir sāpīgāka par pašu permanentā meikapa procedūru?

Izņemšana ar lāzeru ir nepatīkama, bet pietiekami ātra procedūra. Pirms procedūras mēs izmantojam atsāpinošo krēmu. Kad pigmenta ādā ir palicis maz, tad krēmu var arī neizmantot, jo procedūras sāpīgums ir tieši proporcionāls pigmenta daudzumam ādā. Auksta komprese un speciālās gaismas terapija arī palīdz mazināt nepatīkamās sajūtas.

Kādos gadījumos veikt pigmenta izņemšanu ar lāzeru nav ieteicams?

Mēs reti kad pielietojam lāzera korekciju uz lūpām. Lieta tāda, ka lūpu pigmentu saturā ir daudz balto krāsvielu (līdz 90%). Baltais pigments lāzera ietekmē pārvēršas pelēcīgi melnā. Tāpēc, vairākumā gadījumu pēc pirmās apstrādes ar lāzeri jūsu lūpas kļūst ļoti tumšas. Tā rezultātā mēs turpinam izņemšanu un lāzers redz šo toni kā melno un labi viņu izņem. Bet ne visi ir gatavi pusgadu staigāt apkārt ar melnām lūpām un aizkrāsot tās ar kamuflāžu vai konsīleri.

Tapēc mēs sākam PM izņemšanu no lūpām ar ķīmisko remūveru palīdzību. Tikai gadījumā ja pigments ir ļoti vecs un dziļš, kad remuvers nav spējīgs “izvilkt” viņu ārā, mēs papildus izmantosim lāzeru.

Cik maksā lāzera un remūvera procedūras?

Vienas pigmenta izņemšanas procedūras uzacīm vai lūpu kontūrai standarta cena ir 50 € (lāzers), 50-70 € (remūvers).

Viena acu līnijas izņemšanas procedūra ar lāzeru maksā 70 €.

Ja ir nepieciešama detalizēta pigmenta izvadīšana, tad procedūras izmaksas nosaka meistars uz vietas. Parasti tas izmaksā no 20 līdz 30 €.

Kādas garantijas sniedz meistars salonā? Vai viņš  izlabos savas kļūdas par velti, vai segs izdevumus, ja būs nepieciešamas lāzera korekcijas procedūras?

Ir jāatšķir situācijas, kad permanentais grims ir JĀPABEIDZ un kad to ir JĀPĀRTAISA. Klientiem ir raksturīgi jaukt šos jēdzienus. Ne velti mēs vienmēr laicīgi izrunājam ar klientu, ka galējo mērķi var sasniegt tikai vairāku procedūru rezultātā. (pamata procedūras un tā saucamo noslēdzošo korekciju, kuras var būt nepieciešamas vairākas). Korekcija var būt iekļauta cenā, vai arī tikt apmaksāta atsevišķi, to noteiks speciālists, vadoties pēc saviem ekonomiskajiem uzskatiem.

Ja meistars patiešām ir pieļāvis kļūdu, tad, protams, ja viņa reputācija ir viņam dārga, viņš atgriezīs naudu par procedūru un apmaksās klientam labojumu/izņemšanu.

Vai varat garantēt lielisku rezultātu, vai arī vienkārši labāku?

Lielisks rezultāts ir subjektīvs jēdziens. Bet mēs viennozīmīgi varam garantēt ka izdarīsim labāk. Bieži viss ir atkarīgs no pacienta pacietības. Kā likums, meitene grib pēc iespējas ātrāk apmierinošu rezultātu ar minimāliem laika un finanšu ieguldījumiem. Tādos gadījumos mēs ejam uz kompromisiem un strādājam izejot no tā, kas mums ir uz doto brīdi. 

Labākais variants sanāks tikai tad, kad klients uzticēsies speciālistam un sekos viņa rekomendācijām.

Mūsu tirgū ir ļoti daudz permanentā grima meistaru. Bet uz doto brīdi, meistara kvalifikācijas līmeni un profesionālismu nosaka tieši viņa spējas labi izlabot nekvalitatīvu permanento grimu.

IZLABOJUMA PROJEKTS

Kopā ar mikropigmentācijas centru PM Laboratory mēs esam izlēmuši palīdzēt izlabot situāciju trim no jums!

Ja Jums ir permanentais grims kas jūs neapmierina, un jūs vēlaties to labot, pierakstaties  PM LABORATORY FB lapai un sūtiet jūsu bildes mūsu FB lapā līdz 1.decembrim ieskaitot!

Līdz ar foto jums mums jāatsūta sekojoša informācija:

•    Kas jūs neapmierina jūsu permanentajā grimā
•    Cik sen bija veikta permanentā meikapa procedūra
•    Cik reizes esat veikusi permanentā meikapa procedūras
•    Kādu jūs redzat gala rezultātu pēc labojumiem.

Visiem, kas atsūtīs savus permanentā grima foto, mūsu speciālisti sniegs bezmaksas konsultāciju un sastādīs personisko permanentā grima izlabošanas plānu.

Bet trīs no jums, PM LAB speciālisti izvēlēsies uz uzacu, acu un lūpu labošanas procedūrām un veiks pilnu BEZMAKSAS korekciju kursu, kā arī jaunu permanentā grima procedūru BEZ MAKSAS!